شبرس ورود به سیستم ماشین راننده انتظامی

شبرس ورود به سیستم: ماشین راننده انتظامی قاچاقچیان دستگیری شیشه مرفین نیروی انتظامی

گت بلاگز بین‌الملل انتشار اسناد محرمانه جنگ شش روزه اعراب و اسراییل

رژیم اشغالگر قدس هزاران سند رسمی از جنگ ژوئن 1967 را از حالت محرمانه خارج کرد.

انتشار اسناد محرمانه جنگ شش روزه اعراب و اسراییل

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، رژیم اشغالگر صهیونیستی هزاران سند رسمی از جنگ ژوئن 1967 بویژه اسناد متعلق به گفتگوهای مسئولان اسراییلی راجع به آینده کرانه باختری را از حالت محرمانه خارج کرد.
بر این اساس، آرشیو ملی رژیم صهیونیستی 150 هزارصفحه از اسناد و فایل های ضبط شده است از جنگ اعراب با اسراییل از 5 ژوئن تا 10 ژوئن سال 1967 و هفته های قبل از آن و روزهای بعد از این تاریخ را منتشر کرد.

عبارات مهم : انتقال

رژیم صهیونیستی بعد از جنگ با مصر و اردن و سوریه، کرانه باختری و نوار غزه و قدس شرقی و بلندهای جولان و شبه جزیره سینا را اشغال کرد.
پس از گذشت 50 سال اسراییل همچنان کرانه باختری را اشغال کرده است و نوار غزه را تحت محاصره زمینی و دریایی و هوایی قرار داده است.
اسراییل همچنین در اقدامی که جامعه بین المللی به رسمیت نشناخته هست، قدس شرقی و بلندیهای جولان را ضمیمه مناطق خود کرد.
این اسناد که جهت نخستین بار منتشر می شود، اطلاعاتی راجع به روند جنگ با نشانه پژوهش و تدوین تاریخی ارائه می کند.
یاکوف لازوفیک، مسئول آرشیو ملی رژیم صهیونیستی در بیانیه ای درهمین باره آورده است “برای نخستین بار از 50 سال پیش تاکنون می توان مجموعه کارها و رفتارهای دولت در جنگ 6 روزه را دنبال کرد و از مواضع اولیه وزرا درخصوص آینده اراضی اشغالی مطلع شد”.
در 15 ژوئن 1967، 5 روز بعد از آخر جنگ، وزرای کابینه کوچک شده است گزینه های مختلفی جهت اراضی اشغالی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
ابا ایبان، وزیر خارجه وقت اسراییل راجع به “انبار باروت” هشدار داد و خطرات اشغال کرانه باختری و نوار غزه را توضیح و تبیین کرد.
ایبان در سخنانی که رسانه های اسراییل منتشر کردند، آورده است ما در اینجا با دو ملت روبرو هستیم. یکی از آنها از تمام حقوق مدنی خود برخوردار است و دیگری از تمام حقوق خود محروم مانده است.
در این نشست ایده انتقال فلسطینی ها به کشورهای دیگر نیز مطرح شد. لیفی اشکول، نخست وزیر وقت گفت: اگه این مساله به ما مربوط می شد، تمام عربها را به برزیل انتقال یافته می کنیم.
یاکورف شمشون شابیرا، وزیر دادگستری اسراییل به این مساله اعتراض کرد و تاکید کرد آنها ساکنان این سرزمین هستند و امروز تحت سلطه شما هستند. هیچ دلیلی جهت اخراج عربها و انتقال آنها به عراق وجود ندارد؛ ولی اشکول با سخنان وی متقاعد نشد و پاسخ داد: ما اینجا را اشغال نکردیم، گفتیم که خاک اسراییل حق ماست.
این اسناد همچنین تحولات معنوی کابینه رژیم اشغالگر در هنگام جنگ اعم از وحشت و خوش حالی به هنگام نابودی نیروی هوایی مصر و پیشروی رژیم اشغالگر در دو جبهه اردن و سوریه را نشان می دهد.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: انتقال | اسراییل | صهیونیستی | رژیم صهیونیستی | رسانه های اسراییل | بین الملل | جنگ شش روزه | جنگ اعراب و اسراییل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog