شبرس ورود به سیستم ماشین راننده انتظامی

شبرس ورود به سیستم: ماشین راننده انتظامی قاچاقچیان دستگیری شیشه مرفین نیروی انتظامی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی برنامه وزارت نیرو جهت برقی شدن خودروها

براساس برنامه ریزی انجام شده است از سوی وزارت نیرو باید تا سال ۲۰۵۰ حدود ۷۰ درصد خودروها و موتورسیکلت‌ها به سمت برقی شدن بروند که البته برقی کردن موتورسیکلت‌ها

برنامه وزارت نیرو جهت برقی شدن خودروها

برنامه وزارت نیرو جهت برقی شدن خودروها

عبارات مهم : ایران

براساس برنامه ریزی انجام شده است از سوی وزارت نیرو باید تا سال ۲۰۵۰ حدود ۷۰ درصد خودروها و موتورسیکلت ها به سمت برقی شدن بروند که البته برقی کردن موتورسیکلت ها در اولویت هست.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر ۶۰ درصد آلودگی هوا مربوط به سیستم حمل ونقل می شود به همین علت نیز از ۲۶ طرح تحقیقاتی و توسعه فناوری مهم که در وزارت نیرو در حال پیگیری قرار گرفته یکی از آنها مربط به طرح خودروهای برقی است.

برنامه وزارت نیرو جهت برقی شدن خودروها

به عبارت دیگر توزیع برق خودروهای برقی برعهده وزارت نیرو خواهد بود به همین علت باید زیرساخت های آن طوری فراهم شود که امکان شارژ خودروهای برقی در منازل مسکونی و دیگر اماکن تجاری و اداری وجود داشته باشد.

همچنین هم اکنون ۷۶ هزار مگاوات ظرفیت منصوبه برق کشور است که از این میان به طور مثال در زمستان حدود ۳۰ تا ۳۴ هزار مگاوات مورد استفاده قرار می گیرد این در حالی است که قدرت عملی نیروگاه های کشور بیش از ۵۴ هزار مگاوات تخمین زده شده است است.

براساس برنامه ریزی انجام شده است از سوی وزارت نیرو باید تا سال ۲۰۵۰ حدود ۷۰ درصد خودروها و موتورسیکلت‌ها به سمت برقی شدن بروند که البته برقی کردن موتورسیکلت‌ها

این امر نشان می دهد که بخش زیادی از تولید به خاص در طول زمستان بلا استفاده می ماند و به آسانی می توان در صورت گسترش خودروهای برقی کشور، آن ها در وقت های غیرپیک شارژ کرد بدون اینکه فشاری به شبکه نیز وارد شود.

از سوی دیگر در حال حاضر کل خودروهای مصرفی کشور در داخل حدود یک میلیون ماشین است که اگر هر سال ۱۰ درصد خودروها برقی شود، با احتساب هزینه ۱۰ میلیون تومانی جهت تولید هر خودرو، هزینه ای نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان خواهد داشت که این عدد در مقایسه اقتصاد کشور عدد ناچیزی است.

به طور کلی باید گفت که اگر برنامه این است که خودروهای برقی در کشور توسعه پیدا کند، می بایست پیش از آن الزامات قانونی محکمی جهت آن در نظر گرفت چراکه در حال حاضر در زمینه توسعه خودروهای برقی در کشور قانون محکمی وجود ندارد، در بعضی از کشورهای خارجی کارخانه ها ملزم شده است اند تا حدود ۲۰ درصد از تولید هر سال خود را به تولید خودروهای برقی تخصیص داده شده است دهند، این مسأله باعث می شود تا در چند سال آینده کلیه خودروهای تازه آن ها برقی شود.

برنامه وزارت نیرو جهت برقی شدن خودروها

هم اکنون در کشور عزیزمان ایران ۱۷ میلیون دستگاه ماشین و ۱۳ میلیون دستگاه موتورسیکلت وجود دارد که موتورسیکلت ها چهار برابر خودروهای معمولی آلودگی ایجاد می کنند.با توجه به شرایط فعلی، در آینده برق جایگزین بنزین در کشور عزیزمان ایران خواهد شد، لذا وزارت نیرو در حال فراهم کردن شرایطی است تا در وقت های غیر پیک با راه اندازی تجهیزات مورد نیاز، خودروهای برقی را در مکان های مورد نظر شارژ کند همچنین به دنبال ایجاد شرایط ارتباط مناسب تولید باطری و ماشین برقی در کشور عزیزمان ایران است.

واژه های کلیدی: ایران | میلیون | برنامه | موتورسیکلت | برنامه ریزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog